Skuteczne sposoby na pozbycie się wszy u dziecka!
Kiedy twoje dziecko po przyjściu ze szkoły lub przedszkola zaczyna się często drapać w głowę, może być to znak, że zaraziło się ono wszawicą. Wszawica u dzieci występuje bardzo często, ale jeśli szybko podejmiesz działanie wszawica nie rozprzestrzenił się na innych członków rodziny.
Jak się pozbyć wszy u dziecka?
Jeśli myślisz, że pozbędziesz się wszy domowymi sposobami, to niestety jesteś w błędzie! Koniecznie musisz zaopatrzyć się w różne preparaty z apteki, które są dedykowane dzieciom. Preparat taki nakłada się na włosy, które należy szczelnie owinąć folią oraz ręcznikiem. Następnie przy pomocy metalowego grzebyka wyczesać dokładnie włosy dziecka, po upływie czasu wskazanego na ulotce. Czasami zdarza, się że czynność trzeba powtórzyć, ponieważ jeden zabieg nie wystarcza. Jeżeli udało ci się pozbyć wszy u dziecka, musisz też zadbać o to aby jego pościel również była czysta. Kołdrę, poszewki, poduszkę oraz prześcieradło należy uprać w temperaturze 90 stopni Celsjusza. Dzięki temu zniszczysz jajeczka wszy, które znajdują się również w pościeli. Powinnaś także dokładnie odkurzyć pokój, wytrzeć wszystkie zakamarki i uprać pluszowe zabawki. Po pewnym czasie od zabiegów przejrzyj głowę dziecka ponownie i sprawdź czy na pewno udało ci się wytępić skutecznie wszy. Jeśli i wy złapaliście wszy, wówczas wszyscy musicie użyć specjalnego preparatu.
Czy profilaktyka jest skuteczna– jak się pozbyć wszy u dziecka na dłużej?
Działania profilaktyczne mogą zapobiec wszawicy u dzieci. Przeglądaj często głowę dziecka i dbaj o odpowiednią higienę, a także ucz dziecko odpowiednich nawyków. Nie powinno ona pożyczać od nikogo szczotki ani grzebienia jak i również samo nie powinno użyczać tych rzeczy innym osobom. Długie włosy wyglądają bardzo ładnie i można układać z nich misterne fryzury, ale jeśli Twoje dziecko chodzi do przedszkola lub szkoły lepiej jest skrócić włosy. Jeśli są nieco dłuższe powinnaś dbać o to, aby były zawsze związane. Do suszenia włosów malucha użyj suszarki z ciepłym powietrzem, wszy nie lubią gorąca.
Najnowsze komentarze