Wypadające włosy – sygnał złego stanu organizmu
Gęste i mocne włosy dają większą pewność siebie, ale również świadczy to o zdrowiu. Zazwyczaj włosy oraz paznokcie, jako jedne z pierwszych wysyłają sygnały, gdy tylko w organizmie dochodzi do nieprawidłowości.
Nadmierne wypadanie włosów może być ciężkie do zdiagnozowania i ustalenia przyczyny, jeśli nigdy wcześniej problem nie występował. Na początku warto ustalić, czy nie zmieniała się nasza dieta, lub w życiu pojawiało się być może więcej stresu? Jeśli nie zauważamy żadnych zmian, a przerzedzanie się włosów jest naprawdę niepokojące należy udać się do lekarza trychologa. Tak naprawdę na wypadanie wpłynąć może dosłownie wszystko, a już na pewno zmiany hormonalne. Jeżeli trycholog nie zauważy żadnych chorób skóry głowy, warto poradzić się w tej sprawie ginekologa i zrobić odpowiednie badania.
Niestety wypadanie włosów często wiąże się z ich zbyt wolnym odrastaniem na miejsce poprzednich. Może być to spowodowane brakiem bodźca dla mieszków włosowych. W takim przypadku stosuje się leczenie przy pomocy ziołowych preparatów oraz doustnych leków. Podczas leczenia włosy powinny być skrócone, nie powinno się ich także zbyt mocno upinać. Na wypadanie włosów bardzo dobrze działają płukanki z pokrzywy i skrzypu, można też zastosować wcierki na bazie gorczycy i łopianu, które mają zdolność pobudzania cebulek do wzrostu.
Najnowsze komentarze